Catering Dietetyczny
Właśnie znalazłeś
Dietę dla Siebie!

Na NADCIŚNIENIE

Dieta zalecana przy nadciśnieniu oraz innych chorobach układu sercowo- naczyniowego. Głównym założenie diety jest ograniczenie spożycia nasyconych kwasów tłuszczowych i zastąpienie ich jedno- i wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi (w tym kwasami omega-3) wraz z odpowiednim spożyciem warzyw i owoców.

Dieta charakteryzuje się dużą ilością różnorodnych warzyw i owoców, nasion roślin strączkowych, produktów pełnoziarnistych i orzechów, dodatkiem do potraw oliwy z oliwek, stosowaniem ryb bogatych w kwasy omega-3 (EPA i DHA) i umiarkowanym ich spożyciem, umiarkowanym spożyciem drobiu, mleka i przetworów mleka oraz jak najmniejszym spożyciem czerwonego mięsa, wędlin. Sól kuchenna jest ograniczona do minimum, a smak potraw podkreślany jest odpowiednimi kompozycjami ziół.

Błonnik pokarmowy pochodzi głównie z pełnoziarnistych produktów zbożowych takich jak pieczywo pełnoziarniste, ryż brązowy, makaron razowy, grube kasze, płatki, otręby oraz surowych warzyw i owoców.

Potrawy przygotowywane w naszej kuchni są gotowane na parze, gotowane w wodzie al dente, pieczone w piecach konwekcyjno-parowych, duszone, smażone bez tłuszczu bądź z jego niewielką ilością.

NOWOŚCI :

Dane kontaktowe

Zachęcamy do kontaktu
-w razie pytań bądź wątpliwości.

519 639 519
zamowienia@PanDieta.pl
Pon. - Pt. 09:00 - 15:00
Sob.-Nd. Biuro nie pracuje

Call Now Button